موزه آکروپلیس آتن یونان – Acropolis Museum

موزه آکروپلیس یونان

سفر به یونان به دلیل آثار تاریخی ارزشمندی که در این کشور وجود دارد، همواره به یکی از مناطق پر بازدید در دنیا تبدیل شده است و به همین دلیل به یکی از مقاصد برتر گردشگری در اروپا و جهان تبدیل شده است و تور یونان و تور آتن نیز طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. اگر شما هم قصد دارید تور آتن را انتخاب کنید، باید بگوئیم انتخاب کاملا بجا و مناسبی است و هر مبلغی که برای قیمت تور یونان می پردازید، ریال به ریال آن ارزش خواهد داشت، و اصلا از سفر به یونان پشیمان نخواهید شد.

یکی از مناطق گردشگری و توریستی که بازدید از آن را به شما توصیه و در این بخش قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم، موزه آکروپولیس آتن یونان است که هم معماری آن، و هم وسایل داخلی آن که وسایلی هستند که به پرستش گاه های مهم آتنی، همچون معبد آتن و معبد آتنا پارتنوس هدیه شده بوده اند، همه و همه شما را مجذوب خود خواهد کرد. این موزه زیبا بین سال های 1865 تا 1875 ساخته شده است و جزء میراث جهانی یونسکو به حساب می آید و مهم ترین سایت باستان شناسی در یونان نیز هست، که یکی از محوطه های تاریخی یونان محسوب و کوه آن را نیز صخره مقدس آتن می نامند، و این موزه در دهه 1950 نیز شروع به گسترش نمایشگاه های آن کردند، و تاریخ بازگشایی موزه جدید آکروپلیس آتن یونان در ماه ژوئن سال 2009 بوده است.

موزه آکروپولیس یونان

اسم موزه آکروپلیس آتن یونان از دو لغت یونانی arkon به معنی لبه و polis به معنای شهر گرفته شده است، و معنای دقیق آن “شهر روی لبه” می شود. هر بنایی برای خود داستانی دارد، حال تصور کنید که مکان گردشی شما موزه باشد، که هر کدام از وسایل موجود در آن برای خود داستانی شنیدنی خواهند داشت.

این موزه بر روی تپه ماهور سنگ آهکی ساخته شده که مشرف به شهر آتن می باشد. به دلیل موقعیت موزه بر روی لبه تپه، که اسم آن نیز بر گرفته از همین موضوع می باشد، به آن بلند شهر یا ارگی که به واسطه دیواری مستحکم پوشیده شده، نیز گفته می شود. معماری و موقعیت قرار گیری آن باعث شده که در لیست آثار جهانی یونسکو ثبت شود، و این تنها نکته افتخار موزه نیست، و در سال 2007 نیز در لیست یادواره های میراث فرهنگی اروپا، به عنوان بنایی برجسته نیز ثبت شده است.

این موزه که در تور یونان (برای آگاهی از قیمت تور یونان می توانید از کارشناسان این مجموعه مشاوره های لازم را دریافت کنید) از آن بازدید خواهید کرد و برای مردم یونان نماد ملی محسوب می شود، شما را شاید متعجب نماید، زیرا در آن تنها مجسمه های سنگی خواهید دید که از بناهای آکروپلیس که از حفاری های محوطه جمع آوری شده اند! مطمئنا که در این حفاری ها تنها این مجسمه ها کشف نشده اند، اما کتیبه ها به موزه ای دیگر به نام موزه کتیبه منتقل شده اند، که خود این موزه نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و توریستی در سفر به یونان می باشد و بیش از 149 متر نیز از سطح دریا بالاتر است.

موزه آکروپولیس یونان -قیمت تور یونان

زیر بنای محوطه موزه آکروپلیس آتن یونان در حدود 14 هزار متر مربع می باشد که بر روی سایت ماکریجیانی و همچنین ویرانه های بخشی از آتن روم و بیزانس واقع شده است، و بیش از 4000 آثار از عصر برنز یونان، بیزانس یونان و روم در این موزه زیبا به نمایش گذاشته شده اند.

شما می توانید سیر تحول تاریخ شهر آتن را به صورت یک جا در بناهای آکروپلیس مشاهده نمائید که بعد ها بسیاری از این بناها به کلیسا تبدیل شده اند. همچنین می توانید بسیاری از نمونه های شاهکار های معماری یونان را که همگی متعلق به عصر پریکلس هستند و بر روی این کوه بنا شده اند را نیز در این موزه مشاهده نمائید.

موزه آکروپولیس یونان - تور آتن

موزه آکروپلیس آتن یونان در سه طبقه که 25 هزار متر مربع مساحت دارد ساخته شده است، و در زمان افتتاحیه آن هزاران اثر تاریخی ارزشمند از تمدن یونان باستان در این موزه وجود داشته است، که از بین آنها 350 اثر تاریخی شاخص نیز وجود دارد. برای ساخت این موزه، با این وسعت، و این همه آثار تاریخی 180 میلیون دلار هزینه شده و بازدید روزانه متوسط 10 هزار نفر از موزه آکروپلیس آتن یونان را پیش بینی می کنند.

اطلاعات تماس مشاوران تور یونان

مرکز اطلاعات مشاوران تور یونان با توجه به ابراز علاقه و اشتیاق گردشگران آماده ارائه اطلاعاتی درباره ی مکان های گردشگری کشور یونان اعم از موزه آکروپلیس یونان Acropolis Museum به گردشگران عزیز می باشد. علاوه بر مطالب گفته شدهدر صورت نیاز به هر گونه اطلاعاتی درباره کشور یونان ، ویزای یونان و … مشاوران این مرکز آماده پاسخ گویی می باشند:

دیگر مکان های گردشگری آتن

02188176202
09125400667
02188398346